Italeri 6140 - Stone House

Z Wargamingpedia

Spis treści

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

Zestaw został zapakowany w typowe bocznie otwierane pudełko firmy Italeri w niebieskiej kolorystyce. Na wierzchu umieszczono ilustrację z możliwym malowaniem budynku, podobnie na bokach. Spód pudełka zawiera krótką instrukcję montażu i proponowane kolory farb. Poza tym brak jest papierowej instrukcji sklejania - nie jest wymagana gdyż konstrukcja jest dość prosta.
Model składa się z 2 identycznych wyprasek w szarym kolorze. Brak jednakże podłogi.


JAKOŚĆ

Wypraski dobrej jakości, właściwie brak nadlewek. Jedynie od wewnętrznej strony widoczne ślady po wypychaczach. Dobre spasowanie części. Drzwi zostały niestety odlane na stałe z budynkiem. Podobnie rzecz się ma z bocznymi oknami z imitacjami szyb.

MONTAŻ

Montaż przebiegał dość sprawnie. Dzięki specjalnym, dobrze zamontowanym częściom trzymającym dach pod dobrym kątem nie było problemów z jego budową i później umieszczeniem na budynku. Ściany do siebie pasują, wymagają odrobiny precyzji gdyż można je krzywo skleić. W związku z brakiem podstawki (podłogi) należy zaopatrzyć się w odpowiedni kawałek czy to plastiku czy to płyty pilśniowej. Może razić absolutny brak wnętrza oraz odlane w całości ze ścianą drzwi.

WARGAMING

Jak każdy budynek także i ten wzbogaci pole bitwy. Brak wnętrza może uniemożliwić purystom walki we wnętrzu budynku, na które pozwala zdejmowany dach. Według źródeł jest dom typowy dla południowej części Europy. W zasadzie brak wystających części, które mogą ulec uszkodzeniu podczas transportu bądź gry.

PODSUMOWANIE

Oceniany zestaw jest typowym weekendowym projektem. Prostota budowy jak i malowania pozwala osiągnąć dobry efekt w krótkim czasie. Obecnie (lipiec 2011 roku) cena modelu jest już trochę nieadekwatna do jakości o około 10%. Mimo wszystko jest to zestaw godzien polecenia każdemu graczowi, który chce urozmaicić swoje pole bitwy z cieplejszych rejonów Europy.

Osobiste